ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Україна
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Столиця:Київ

Найбільше місто:столиця

Державна мова:Українська

Гімн

«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
АР Крим Вінницька Волинська Донецька Житомирська Закарпатська Запорізька Івано-Франківська Київ Київська Кропивницька Луганська Львівська Миколаївська Одеська Полтавська Рівненська Севастополь Січеславська Сумська Тернопільська Харківська Херсонська Хмельницька Черкаська Чернівецька Чернігівська
НОВИНИ

ГУСЯТИН. ФРАНКО

ГУСЯТИН. ФРАНКО
ими стежками пройшли прихильники його творчости

Цього року відзначають 160-у річницю від Дня народження відомого українського письменника, публіциста та громадського діяча Івана Яковича Франка (1856-1916). До програми вшанування імені Каменяра внесла свою лепту й інтелігенція краю.Так, у минулу неділю у селах Яблунів і Вікно пройшов  захід «Дорогами Івана Франка на Гусятинщині», присвячений пам’яті титана праці Франка, який написав українською, польською та німецькою мовами майже чотири тисячі літературних і публіцистичних творів. Його перу належать понад сто творів малої форми, дев’ять повістей і романів.Видавництво “Наукова думка» в 1976 році випустило творчу спадщину письменника та публіциста у 50 томах, хоча їх мало би бути набагато більше, коли врахувати праці, що побачили світ за життя Каменяра у виданнях України та за кордоном.

Літератори, бібліотекарі, педагоги, юристи району, а також їх колеги з Тернополя та Чорткова тепло привітали на Тернопіллі правнучку І.Франка Олесю Франко, яка розповіла про своє родинне дерево, читала свої вірші та твори про Франка.Делегація шанувальників творчості письменника побувала у селах Яблунів і Вікно, де біля пам’ятників, встановлених на його честь, пройшли Франкові читання, де поети декламували свої вірші, присвячені ювілярові, де школярі провели літературні монтажі та історико-мистецькі екскурси.

Учасники заходу  відвідали Яблунівську санаторну школу та її бібліотеку, отримали змогу наочно переконатися як дорослі та молодь шанують свого талановитого мистця. Гості оглянули також меморіальну дошку на фасаді одного з корпусів підліткового тубсанаторію, колишнього маєтку Дзєдушицьких, що встановлена на честь перебування І.Франка в Яблуневі у квітні 1883 року, отримали інформацію про мету перебування титана праці в цьому селі.У Вікні краєзнавець, член НСЖУ Г.Чемера розповіла про перебування Івана Яковича у селі біля підніжжя Медоборів, про його проживання у маєтку місцевого землевласника та просвітянина В.Федоровича та провела екскурсію в організованому нею краєзнавчому музею.Вона свою розповідь проілюструвала цінними документами, світлинами тощо. Потім була автобусна поїздка до карстових вікнин і любимого місця відпочинку поета в Медоборах -- скель, що названі народом його іменем.

Ініціативу літературного об’єднання (керівник І.Кушнір) про вшанування пам’яті І.Франка на Гусятинщині підтримала директор Гусятинської ЦБС М.Фаберська, котра вручила Олесі Франко подяку за громадсько-культурну діяльність. Хочеться подякувати  педагогам Яблунівської санаторної та Вікнянської ЗОШ, водієві автобуса І.Шастківу, завідуючим бібліотек Яблунева та Гримайлова за допомогу у проведенні пам’ятного ювілейного заходу “Дорогами Івана Франка на Гусятинщині».

Іван Бандурка