ЩОДЕННИК КУХАРУКА

ЩОДЕННИК КОЧУКОВА

Чернігівська
область
ІНФОРМАЦІЯ
Герб Прапор

Основні дані

Назва:Чернігівщина

Утворена:15 жовтня 1932 року

Код КОАТУУ:74000

Населення:1106834

Площа:31865 км²

Густота населення:38,8 осіб/км²

Поштові індекси29000—32664

Телефонні коди:+380-46

Обласний центр:Чернігів

Райони:22

Міста обласного значення:3

Міста районного значення:12

Райони в містах:2

Смт:30

Села:1429

Селища:60

Селищні ради:29

Сільські ради:525

Номери автомобілів:  СВ

Інтернет-домени:chernigov.ua; cn.ua

Обласна влада

Адреса:29005, м. Хмельницький, майдан Незалежності, Будинок рад

Веб-сторінка:adm-km.gov.ua

Голова ОДА:Ядуха Василь Степанович

Рада:Хмельницька обласна рада

Голова ради:Гладуняк Іван Васильович

Гімн

Ще не вмерла Україна,
И слава, и воля!
Ще намъ, браття-молодці,
Усміхнетця доля!
Згинуть наші вороги,
Якъ роса на сонці;
Запануємъ, браття, й ми
У своій сторонці.
Душу, тіло ми положим
За свою свободу
И покажемъ, що ми браття
Козацького роду.
Гей-гей, браття миле,
Нумо братися за діло!
Гей-гей пора встати,
Пора волю добувати!
Наливайко, Залізнякъ
И Тарасі Трясило
Кличуть насъ изъ-за могилъ
На святеє діло.
Изгадаймо славну смертъ
Лицарства-козацтва,
Щобъ не втратить марне намъ
Своего юнацтва.
Душу, тіло и д.
Ой Богдане, Богдане,
Славний нашъ гетьмане!
На-що віддавъ Україну
Москалямъ поганимъ?!
Щобъ вернути іі честь,
Ляжемъ головами,
Назовемся Украіни
Вірними синами!
Душу, тіло и д.
Наші браття Славяне
Вже за зброю взялись;
Не діжде ніхто, щобъ ми
По-заду зістались.
Поєднаймось разомъ всі,
Братчики-Славяне:
Нехай гинуть вороги,
Най воля настане!
ПАНОРАМА

ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ПАТРІАРХУ 80, А ЙОГО ДІТИЩУ 25

ЧЕРНІГІВСЬКОМУ ПАТРІАРХУ 80, А ЙОГО ДІТИЩУ 25

про  творчий вечір з нагоди  25-річчя від дня заснування журналу „ Літературний Чернігів” та 80-річчя  головного редактора Михася Ткача.

 

          Захід відбувся о6 жовтня 2017 року в Музеї- сидиби М. Коцюбинського. В залі зібралися письменники, журналісти, працівники міської та обласної бібліотек, педагоги університетів – Чернігівського і Ніжинського, шанувальники творчості Михася Ткача.

 

           Художній зачин – музика, на екрані з'являються фотографії - життєвий та творчий шлях Михайла Ткача .

          Вечір розпочав  ведучий, заслужений артист України Олексій Биш такими словами:

 - Знаменно, що 25 років тому в Чернігові з'явилося періодичне видання, про яке мріяли наші видатні земляки, діячі культури ще на початку 20-го століття – Леонід Глібов, Михайло Коцюбинський, Борис Грінченко. Але їх численні спроби видавати журнал не увінчалися успіхом. І тільки після проголошення незалежності України Михасю Ткачу вдалося цю ідею втілити у життя. Це сталося у 1992 році. Михайлу Михайловичу тоді було 55 років. Нині він відомий прозаїк, лауреат багатьох престижних премій, Заслужений працівник культури України. Ось як він писав у передмові до першого числа  журналу: „Пам'ятаєте, у Т. Шевченка „ Я на сторожі коло них поставлю слово” Зве6ртаючись до цих рядків нашого генія, хочеться  підкреслити, яке глибоке значення має рідне слово в житті кожного із нас. То найбільше надбання, найдорожчий скарб нашого народу. Без нього кволіє дух, холоне серце. Без нього людина не здатна повною мірою осягнути світ, пізнати красу його і велич. ... Нині скрізь має бути наша турбота про те, як допомогти розправити плечі простій людині, створити незалежну, стабільну економіку, високу національну культуру. Зрозуміло, без пізнання істини, духу і прагнень нашого народу справу з місця буде важко зрушити. І наш журнал „ Чернігів” буде в цьому вірним порадником і супутником усім нам. Отож, з Богом!”

 Про 25-річний шлях журналу розповів  головний редактор Михась Ткач“Літературний Чернігів”.  Зокрема сказав:

- Великі ювілеї завжди спонукають до роздумів, осмислення зробленого. Тоді, на початку 90­х років, мінявся наш світогляд, а на заміну ідеологічним догмам все сміливіше приходили демократичні зміни. Не була винятком і література — слово набирало розкутості, стало вивільнятися з - ­під лабет компартійного культу. А ось друкуватися не було де — у Чернігові виходило лише дві газети — «Деснянська правда» і «Комсомольський гарт». Вони все ж давали  добірки віршів, а інколи і прозу друкували, Але все було пересіяне, звісно, через ідеологічне сито. 
          Я на той час працював відповідальним секретарем Товариства української мови ім. Тараса Шевченка. Вибив незначні гроші в Києві й перше, що зробив – це видав альманах «Просвіта” -­92». (То був праобраз журналу «Літературний Чернігів».) І того ж року зініціював створення літературної спілки „ Чернігів” і журналу  з однойменною назвою „ Чернігів”. А вже після виходу першого числа, я переєстрував його на „ Літературний Чернігів”.

 Ювіляра вітали юні дівчата - тріо бандуристів( Капела бандуристів ім. Остапа Вересая, художній керівник, заслужена артистка України Раїса Борщ, хормейстер – заслужений працівник культури Микола Борщ.

          До слова привітання був запрошений  заступник директора департаменту культури і туризму, національностей і релігій ОДА Павло Веселов, який вручив почесні грамоти та подяки, зокрема головному редактору Михасю Ткачу – Почесну Грамоту міністерства культури, Почесну Грамоту Чернігівської обласної державної адміністрації, Професору, зав. кафедрою іноземних мов національної академії Служби Безпеки України Володимиру Кузьменку – Почесну Грамоту Чернігівської обласної адміністрації, письменнику, декану Ніжинського національного університету Олександру Забарному – Подяку голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

Також  привітав з ювілеєм та вручив нагороди начальник управління культури Чернігівської міської ради - Почесну Грамоту міської ради головному редактору журналу Михасю Ткачу, Подяку голови міської ради -  Дмитру Іванову та Владиславу Савченку.  Начальник відділу департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Валерій Сорокін вручив Вітальну адресу голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча. Вітання було також від голови Чернігівської організації НСПУ Ганни Арсенич-Баран, яка вручила головному редактору Михасю Ткачу Похвальні грамоти від НСПУ та Чернігівської організації НСПУ. Брали слово для привітання директор літературного музею-заповідника М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський, професор, зав. Кафедрою іноземних мов національної академії Служби безпеки України Володимир Кузьменко, письменник, керівник Українського клубу Роман Кухарук, письменник, декан Ніжинського державного університету Олександр Забарний, перший заступник ректора Чернігівського національного педагогічного університету Володимир Дятлов, декан цього університету Олександр Бобир та доцент Олена Мамчин, директор історії, етнології і правознавства ім. Лазаревського Олександр Коваленко, директор обласної універсальної наукової бібліотеки Інна Аліференко, працівники краєзнавчого відділу цієї бібліотеки Ірина Каганова і Вікторія Солонікова, а також директор міської центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Ніна Власенко та її заступник, керівник бібліотеки для дітей ім Довженка Ганна Манжуга та інші.

З музичним вітанням виступали солістка обласного філармонійного центру Лариса Литвин, яка натхненно виконала українську народну пісню „ Зелений барвіночку”, лауреат всеукраїнських міжнародних конкурсів Тетяна Олійник, соліст заслужений артист України Володимир Гришин( українська народна пісня „ Казав мені батько”), солістка обласного філармонійного центру Юлія Бакаваджи( українська народна пісня „Ой, у полі тихий вітер віє”.)

          Внук Михася Ткача Назар Бугаєв виконав на бандурі українську народну пісню на слова Т. Шевченка „ Тече вода в синє море та не витікає”, виконувала також внучка Михася Ткача восьмирічна Варя Бугаєва пісню „ Моя Україно”,  акомпанували на бандурах її брати – Назар та Марко. На вечорі читала вірші дружина Михася Ткача Лариса, присвячені ювіляру.  Святкове дійство завершилося піснею ведучого Олексія Биша, під захоплення присутніх.